Tragedia pod dyskoteką w Cichem – nie żyje 19-letni Słowak

Jak podaje portal Góral Info dzisiejszej nocy pod dyskoteką w Cichem doszło do tragedii. Młody mężczyzna zasłabł i stracił przytomność. Stwierdzono u niego nagłe zatrzymanie krążenia. 

Z pomocą ruszyli mu bawiący się tam ratownik Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej i strażacy ochotnicy. Przystąpili do reanimacji. W międzyczasie wzywano służby ratunkowe, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

– Zgłaszano by zadysponować ratowników ZRM i strażaków z pobliskiej jednostki z defibrylatorem AED. Karetka dojechała po kilkunastu minutach i ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala w Nowym Targu. Tam zmarł – czytamy na stronie Góral Info.

– Niestety na miejsce nie zadysponowano strażaków z pobliskiej jednostki OSP, oddalonej kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Gdyby specjalistyczny sprzęt był na miejscu odpowiednio szybko, mężczyzna mógłby przeżyć- czytamy.

Do tragedii doszło na oczach wielu młodych ludzi bawiących się jak co tydzień podczas dyskoteki.

Ustaleniem przyczyn śmierci nastolatka zajęli się pod nadzorem prokuratura. Ciało zmarłego zostało zabezpieczone. Zlecona została sekcja zwłok.

fot. Góral Info