Audi prowadziło trzech kierowców – mieli 3,8 ; 3,5 i 2,8 promila alkoholu

W piątek wieczorem tatrzańscy policjanci zatrzymali troje nietrzeźwych kierowców tj. dwóch mężczyzn i kobietę, którzy kompletnie pijani usiłowali jechać jednym samochodem. Badanie alkomatem wykazało odpowiednio 3.5, 3.8 oraz 2.8 promila alkoholu!


reklama

Takie interwencje zdarzają się bardzo rzadko, ale jak widać, można zatrzymać troje nietrzeźwych kierujących i to poruszających się jednym samochodem. Tak też się stało w miniony piątek wieczorem na zakopiańskiej Olczy. Policjanci zostali wezwani na interwencję, ponieważ na drodze nagle bez powodu zatrzymało się osobowe audi, tamując ruch dla innych kierowców. Jak relacjonowali świadkowie wysiadł z niego kierowca i pasażerka, po czym zamienili się miejscami. Jednak auto daleko nie odjechało. Po Przebyciu kilkuset metrów kobieta znów zatrzymała pojazd na środku drogi i ustąpiła miejsca najmłodszemu trzeciemu kierowcy, który nawracając na jezdni, spowodował kolizję.reklama


Policjanci, dokonując kontroli stanu trzeźwości ustalili, że pierwszy kierowca tj. 39-latek z powiatu tatrzańskiego kierował mając w organizmie 3.5 promila alkoholu. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Kobieta 36-latka również z powiatu tatrzańskiego kierowała mając w organizmie 3.8 promila alkoholu, lecz już wcześniej za to samo przestępstwo straciła prawo jazdy. Natomiast najmłodszy z kierowców 26-latek nigdy nie zrobił prawa jazdy, za to postanowił kierować mając w organizmie 2.8 promila alkoholu. Pojazd odholowano, a troje kierowców powrót do domu kontynuowało pieszo.

Źródłó: KPP Zakopane