Chłopiec z Lipnicy Wielkiej odnaleziony na Słowacji

Ponad dobę trwały poszukiwania 14-letniego Piotrka, mieszkańca Przywarówki w Lipnicy Wielkiej. Chłopiec znaleziony został w Zubrohlawie na Słowacji. To jedna z przygranicznych miejscowości.

Chłopiec wyszedł z domu w piątek po godz. 13.00 pojeździć na hulajnodze. Odnaleziony został ok. 17.00 w sobotę. 14-latek odnaleziony został przez słowackich policjantów. Jest w dobrej kondycji fizycznej. Został przekazany rodzicom i w Polsce zostanie poddany konsultacji medycznej.

– Bardzo dziękujemy za pomoc w poszukiwaniach wszystkim osobom zaangażowanym w akcję – mówi asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Poszukiwania na szeroką skalę rozpoczęły się w nocy z piątku na sobotę. Strażacy z OSP Lipnica Wielka – Przywarówka, OSP Lipnica Wielka – Centrum, OSP Lipnica Wielka – Murowanica, OSP Jabłonka, OSP Nowy Targ – Kowaniec, JRG Nowy Targ i JRG Rabka-Zdrój, a także członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca, ratownicy GOPR i policjanci przeczesywali tereny leśne w Lipnicy Wielkiej. Niestety nie udało się odnaleźć chłopca. Wezwano śmigłowiec TOPR, ale niestety nie udało się zobaczyć chłopca.

Po publikacjach w internecie trop poszedł na Słowację. Chłopiec widziany był w przygranicznych miejscowościach. Ratownicy z Polski, a także policjanci ze Słowacji szukali chłopca po stronie słowackiej, jak się okazało skutecznie.