Policja podaje informacje o groźnym wypadku na krajowej 7

Cztery osoby poszkodowane, trzy w stanie ciężkim, jedna zabrana śmigłowcem LPR, to bilans wczorajszego groźnego wypadku na krajowej 7 w Skawie.


reklama

Do zdarzenia doszło ok. godz. 23.00 na drodze krajowej nr 7 w Skawie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, w których podróżowało troje obywateli Węgier i Polak.reklama


Na miejsce zadysponowano ratowników ZRM, strażaków z OSP Skawa, OSP Spytkowice, OSP Raba Wyżna, OSP Chabówka i JRG Rabka – Zdrój. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym marki audi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Kobieta kierująca fordem z urazem kręgosłupa została śmigłowcem LPR przetransportowana do szpitala. Pozostałe trzy osoby zostały przewiezione karetkami. Kierujący audi z powiatu limanowskiego jechał sam. Natomiast fordem podróżowało trzy osoby – obywatele Węgier. Przy wydostaniu poszkodowanych z pojazdów niezbędna była pomoc strażaków. Obrażenia trzech osób zostały zakwalifikowane jako ciężkie – informuje asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Policja ustala okoliczności zdarzenia. Kierowcom pobrano też krew do badań. W ten sposób śledczy ustalą, czy kierujący byli trzeźwi.

fot. czytelnik