Policja w Nowej Białej (zdjecia)

Policja od pierwszych chwil po zgłoszeniu pożaru w sobotę w Nowej Białej włączyła się do akcji ratowniczo-gaśniczej.


reklama

Najpierw drogówka zabezpieczała dojazd samochodów strażackich i karetek pogotowia na miejsce akcji. Samochody prywatne kierowane były na objazdy. Zmobilizowano dodatkowe siły. Policjantów z komendy powiatowej w Nowym Targu wspomagali policjanci z drogówek z Zakopanego, Suchej Beskidzkiej i Myślenic.reklama


Policjanci z Oddziału Prewencji w Krakowie odizolowali teren od osób postronnych, a następnie pilnowali pogorzeliska by na jego terenie nie przebywały osoby nieuprawnione. Działania te będą prowadzone do zakończenia oględzin miejsca pożaru.

W oględzinach miejsca zdarzenia biorą udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (dochodzeniowcy, technicy kryminalistyki) oraz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Czynności te prowadzone są pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Policjanci razem z biegłym sądowym z zakresu ustalania przyczyn pożarów muszą zlokalizować ognisko pożaru i ustalić jego przyczynę. Opisywane są zniszczenia, jakie powstały podczas pożaru i zabezpieczane są ślady mogące wskazać przyczynę i drogę rozprzestrzeniania się ognia. Z uwagi duży obszar (pożarem objętych było 21 domów i 23 budynki gospodarcze) szacuje się, że prace mogą potrwać nawet kilka dni.

Fot. KWP Kraków   Źródło: Góral Info