Policjanci odnaleźli ciało zaginionego 69-letniego mieszkańca Nowego Targu.

Policjanci odnaleźli ciało zaginionego 69-letniego mieszkańca Nowego Targu. W poszukiwaniach brali udział również strażacy i członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca.

Mężczyzna w sobotę przed południem wyjechał z miejsca zamieszkania na rowerze i od tamtej pory nie wrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

– Od czasu przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu mężczyzny policjanci prowadzili działania poszukiwawcze. W niedzielną akcję poszukiwawczą włączyli się także strażacy i po raz kolejny członkowie Podhalańskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Czarnego Dunajca. Działania prowadzone były pieszo w terenach leśnych oraz z wykorzystaniem radiowozów, wozów strażackich, samochodów ratowniczych, a także quadów – mówi asp. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.

– W niedzielę wieczorem, podczas prowadzonych działań z wykorzystaniem quada służbowego, policjanci z Nieetatowej Policyjnej Grupy do Działań Poszukiwawczych w zaroślach pod skarpą w rejonie Alei Tysiąclecia i rzeki Biały Dunajec znaleźli ciało zaginionego nowotarżanina. Na miejscu z udziałem prokuratora wykonano czynności procesowe. Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań. Dzisiaj rodzina potwierdziła tożsamość zaginionego – mówi Dorota Garbacz.
fot. PGPR