Służby odholowują kolejne samochody z drogi w rejonie Łysej Polany (zdjęcia)

W środę 7 lipca  odholowano cztery nieprawidłowo zaparkowane samochody przy drodze do Morskiego Oka. Kierowcy parkowali w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz parkowania.


reklama

– Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej patrolując swój rejon działania otrzymali zgłoszenie o czterech nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach przy drodze prowadzącej do Morskiego Oka w rejonie Łysej Polany. Wcześniej wielokrotnie informowano o zmianie organizacji ruchu na tej drodze. Pomimo wolnych miejsc parkingowych i czytelnych znaków w tym rejonie czterech kierowców postanowiło zaparkować na zakazie. Konsekwencje tego postępowania to odholowany pojazd i mandat karny- informuje na swoich stronach tatrzańska policjareklama


Policja przypomina również, że na drodze od Wierch Porońca do Łysej Polany nastąpiły zmiany w organizacji ruchu. Na tym odcinku drogi W-960 pojawiło się nowe oznakowanie informujące o tym, iż każdy nieprawidłowo zaparkowany pojazd, nawet jeżeli został zaparkowany w sposób, który nie powoduje zagrożenia, zostanie odholowany na koszt właściciela. Koszt takiego parkowania wynosi 100 zł i 1 pkt karny oraz 400 zł za odholowanie samochodu do 3.5 t i opłata za parking (30 zł/doba)

Źródło i zdjęcia KPP Zakopane